chaquetas moncler moncler mujer barbour mujer louis vuitton madrid gafas de sol ray ban baratas abercrombie barcelona bolsos michael kors gafas de sol oakley baratas barbour hombre botas ugg rebajas oakley frogskins cinturones louis vuitton woolrich madrid moncler barcelona oakley frogskins baratas parajumpers madrid polo lacoste ghd baratas air max 90 blancas zapatos mbt nike huarache blancas

 AKRİLİK YOL ÇİZGİ BOYASI


 

Tanım: Modifiye akrilik reçine esaslı, tek kompenantlı ve solvent bazlı soğuk yol çizgi boyasıdır.

 

Kullanım Alanları: Her türlü şehir içi şehirlerarası karayollarında, yaya geçitlerinde, havaalanlarında vb. alanlarda yaya ve araç trafik güvenliğinin sağlanması için, trafik işaretleme çizgilerinde kullanılır.

 

Özellikleri: Asfalt ve beton yüzeylerde özellikle trafik güvenliğinin önem kazandığı yaya geçitleri ve dur çizgilerinde kullanılır. Çok yoğun trafik ve yaya sirkülasyonunda iyi performans ve dayanım sağlar. Uygulaması kolaydır, yüksek örtücülüğe sahip, zamanla renk değişimini yapmayan, uygulandığı yüzeylere iyi adere olan, aşınmaya ve sürtünmeye dayanıklı uzun ömürlü, UV dayanımı yüksek tek kompenantlı soğuk yol çizgi boyasıdır. Uygulama sonrası hızlı kuruması ile yaya ve araç trafik akışına olanak sağlar. Üzerine serpilen Cam küreciği uygulaması ile gece görünürlüğü sağlar.

 

Uygulama Şekli: Uygulanacak yüzeyler kabarmış ve gevşek dokulu tabakalardan, serbest tozlardan arındırılmalıdır. Yüzeydeki toz, kir ve yağ temizlenmelidir. Uygulama yüzeyi kesinlikle kuru olmalıdır. Nemli veya ıslak yüzeylere kesinlikle uygulama yapılmamalıdır. Boya homojen olarak matkap yardımı ile karıştırılarak (gerektiğinde hacimce %5-10 Tiner ile inceltilir) rulo, yol çizgi boyama araçları veya airless tabanca ile 1 kat olarak uygulanır. İsteğe bağlı 2. Kat uygulamasında katlar arasında ortam ısı ve rutubetine bağlı olarak minimum 30 dakika beklenmelidir. Gece görünürlüğünü sağlamak amacı ile kullanılacak cam küreciği boya yüzeyine homojen olarak serpilmelidir.


 


Galeri