chaquetas moncler moncler mujer barbour mujer louis vuitton madrid gafas de sol ray ban baratas abercrombie barcelona bolsos michael kors gafas de sol oakley baratas barbour hombre botas ugg rebajas oakley frogskins cinturones louis vuitton woolrich madrid moncler barcelona oakley frogskins baratas parajumpers madrid polo lacoste ghd baratas air max 90 blancas zapatos mbt nike huarache blancas

 BİLGİ İŞARETLERİ


 

KULLANIM AMACI: Bilgi işaretleri, yolu kullanıcılarına, yol ve çevresi ile yol güzergâhında bulunan yerleşme birimleri ve yolculuk sırasında gerekebilecek diğer yardımcı hizmetler hakkında bilgi aktarırlar.

 

ÜRETİM ÖLÇÜLERİ: Bu işaretler standart işaretler ve değişken boyutlu işaretler olarak iki grupta üretilir. Standart işaretler kare veya dikdörtgen şeklindedir. Değişken boyutlu işaretler ise, aslında çok farklı mesajlar verebilen, boyutları yolun genişliğine, proje veya işletme hızına ve verilecek mesaj sayısına bağlı olarak harf yüksekliği ve genişliği değişken olup, figür, sembol ve yol numaralarına ve tüm yazı ve sembollerin levha üzerindeki yerleştiriliş biçimine bağlı olarak ebatları değişen işaret levhalarıdır.

 

KULLANIM YERLERİ: Öncelik, hizmet noktaları, yönlendirme, mesafe bildirimi, coğrafi bilgileri, yerleşim yerleri ve sınırlarını gösterecek noktalarda kullanılır.

 

STANDARDI: Karayolları Genel Müdürlüğü ve uluslararası yol standartlarına uygun üretilmektedir.