chaquetas moncler moncler mujer barbour mujer louis vuitton madrid gafas de sol ray ban baratas abercrombie barcelona bolsos michael kors gafas de sol oakley baratas barbour hombre botas ugg rebajas oakley frogskins cinturones louis vuitton woolrich madrid moncler barcelona oakley frogskins baratas parajumpers madrid polo lacoste ghd baratas air max 90 blancas zapatos mbt nike huarache blancas

 ÇİFT KOMPENANTLI YOL ÇİZGİ BOYASI


 

Tanım: Metilmetakrilat esaslı akrilik reçineli, çift kompenantlı ve soğuk uygulamalı yol çizgi boyasıdır.


Kullanım Alanları: Her türlü şehir içi şehirlerarası karayollarında, yaya geçitlerinde, havaalanlarında vb. alanlarda yaya ve araç trafik güvenliğinin sağlanması için dur ve hız kesici olarak trafik işaretleme çizgilerinde kullanılır.


Özellikleri: Asfalt ve beton yüzeylerde özellikle trafik güvenliğinin önem kazandığı yaya geçitleri, dur ve hız kesici çizgilerde kullanılır. 2-4 mm uygulama film kalınlığı ile çok yoğun trafik ve yaya sirkülasyonunda iyi performans ve dayanım sağlar. Uygulaması kolaydır, yüksek örtücülüğe sahip, zamanla renk değişimini yapmayan, uygulandığı yüzeylere iyi adere olan, aşınmaya ve sürtünmeye dayanıklı uzun ömürlü, UV dayanımı yüksek çift kompenantlı soğuk uygulamalı yol çizgi boyasıdır. Uygulama sonrası hızlı kuruması ile yaya ve araç trafik akışına olanak sağlar. Serme, serpme ve profil atlatma gibi farklı uygulama tipleri ile farklı görüntüler oluşturur. Üzerine serpilen cam küreciği uygulaması ile gece görünürlüğü sağlar.


Uygulama Şekli: Uygulanacak yüzeyler kabarmış ve gevşek dokulu tabakalardan, serbest tozlardan arındırılmalıdır. Yüzeydeki toz, kir ve yağ temizlenmelidir. Uygulama yüzeyi kesinlikle kuru olmalıdır. Nemli veya ıslak yüzeylere kesinlikle uygulama yapılmamalıdır. Çift kompenantlı 2K boya ikinci kompenantı olan B ile homojen olarak matkap yardımı ile karıştırılır. Reaksiyonuna giren 2K en fazla 7 dakika içinde kurutulmadan rulo, çelik mala, özel uygulama aparatları ve araçları ile1 kat olarak uygulanır. Gece görünürlüğünü sağlamak amacı ile kullanılacak cam küreciği boya yüzeyine homojen olarak serpilmelidir.


Galeri