chaquetas moncler moncler mujer barbour mujer louis vuitton madrid gafas de sol ray ban baratas abercrombie barcelona bolsos michael kors gafas de sol oakley baratas barbour hombre botas ugg rebajas oakley frogskins cinturones louis vuitton woolrich madrid moncler barcelona oakley frogskins baratas parajumpers madrid polo lacoste ghd baratas air max 90 blancas zapatos mbt nike huarache blancas

 KLOR KAUÇUK YOL ÇİZGİ BOYASI


Tanım: Modifi­ye alkid reçine esaslı, tek bileşenli ve solvent bazlı soğuk yol çizgi boyasıdır.

 

Kullanım Alanları: Her türlü şehir içi şehirlerarası karayollarında, otoparklarda, kaldırımlarda, yaya geçitlerinde, havaalanlarında vb. alanlarda yaya ve araç trafi­k güvenliğinin sağlanması için, trafi­k işaretleme çizgilerinde kullanılır.

 

Özellikleri: Asfalt ve beton yüzeyler de kullanılan, uygulaması kolay, yüksek örtücülüğe sahip, zamanla renk değişimini yapmayan, uygulandığı yüzeylere iyi adere olan, aşınmaya ve sürtünmeye dayanıklı uzun ömürlü soğuk yol çizgi boyasıdır. Uygulama sonrası hızlı kuruması ile yaya ve araç trafi­k akışına olanak sağlar. Üzerine serpilen Cam küreciği uygulaması ile gece görünürlüğü sağlar.

 

Uygulama Şekli:Uygulanacak yüzeyler kabarmış ve gevşek dokulu tabakalardan, serbest tozlardan arındırılmalıdır. Yüzeydeki toz, kir ve yağ temizlenmelidir. Uygulama yüzeyi kesinlikle kuru olmalıdır. Nemli veya ıslak yüzeylere kesinlikle uygulama yapılmamalıdır. Homojen olarak matkap yardımı ile karıştırılarak (gerektiğinde hacimce %5- Tiner ile inceltilir) rulo, yol çizgi boyama araçları veya airless tabanca ile 1 kat olarak uygulanır. İsteğe bağlı 2. Kat uygulamasında katlar arasında ortam ısı ve rutubetine bağlı olarak minimum 30 dakika beklenmelidir. Gece görünürlüğünü sağlamak amacı ile kullanılacak cam küreciği boya yüzeyine homojen olarak serpilmelidir.


  


Galeri