chaquetas moncler moncler mujer barbour mujer louis vuitton madrid gafas de sol ray ban baratas abercrombie barcelona bolsos michael kors gafas de sol oakley baratas barbour hombre botas ugg rebajas oakley frogskins cinturones louis vuitton woolrich madrid moncler barcelona oakley frogskins baratas parajumpers madrid polo lacoste ghd baratas air max 90 blancas zapatos mbt nike huarache blancas

 TERMOPLASTİK YOL ÇİZGİ BOYASI 


 

 
Tanım:
Termoplastik Yol Çizgi boyası toz halde bulunan ısıtılarak eritildikten sonra yol yüzeyine üzerine cam kürecik dökülerek sıcak olarak uygulanır. Termoplastik boya yol yüzeyi ile gerekli yapışmayı normal yol kaplama sıcaklığına kadar soğuduktan sonra sağlar.

Termoplastik çizgi boyası yansıtma gücünü çizgi kalınlığını ve genişliğini koruyarak trafik altında deformasyona dayanan, trafik işaretlerini her türlü yol yüzeyine çizmekte kullanılan homojen bir boyadır. 
 
 
 
Kullanım Alanları : 
 
Şehir içi belediye yolları, şehir dışı devlet yolları ile otoyol ve ekspres yollarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle uzun metrajlı uygulamalarda ve trafik yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerde yol çizgileri ve banket çizgilerinde kullanılması tavsiye edilir. 
 
Kullanılabilir Sıcaklık Değeri : 
 
Yaklaşık +5 ile +35  arasındadır. 
 
Renk Seçenekleri : 
 
Termoplastik boya; beyaz veya sarı renkte olabilir. 
 
Standardı :
 
Karayolları, uluslar arası yol ve TSE standartlarına uygun olarak üretilmektedir. 
 
Uygulaması : 
 
Termoplastik çizgi kamyonu üzerinde bulunan kazanlar içine toz halinde aktarılan termoplastik yol çizgi boyası, 220 C dereceye kadar ısıtılıp yıkanmış ve temizlenmiş asfalt yüzeye püskütülerek tatbik edilir. Ardından gelen cam küreciği ile uygulama sonlanır. Kuruması ise 5-10 sn içinde gerçekleşir ve trafiğe açılır.

   Galeri